wine_testing

NETRADIČNÉ POĎAKOVANIE ZÁKAZNÍKA

 

Keď som si dnes obliekal polokošeľu, bola nasýtená vôňou včerajšieho večera a nie hocijakého…

Po kratšej odmlke sme sa s kamarátom dohodli, že by sme mohli ísť von, porozprávať o nových zážitkoch a zároveň sa aj dobre najesť. Voľba padla na Sotto Passaggio. Vraj sa dá posedieť aj vonku, no nevedel som o reštaurácii viac. Len to že tam pripravujú skvelé cestoviny a ak mi nechýba mäso, tak by som to tam mal navštíviť.

Išli sme, po ceste preberali nejaké „drobnosti“ zo života. Pomaly sme sa blížili k bráne. Po vstupe sme prechádzali dlhou chodbou a zasmiali sa na pútači zubnej ambulancie, že si po jedle môžeme nechať skontrolovať zuby. Privítal nás čašník, sadli sme si v záhrade ktorá nemala chybu, objednali tmavú malinovku ktorá vyčistí aj hrdzu a debatovali. Za krátku chvíľku nám čašník doniesol jedálny lístok a vtedy to začalo.

Prvé prekvapenie – chobotnice v ponuke, šalát z morských príšer a ďalšie nám neznáme jedlá. Objednali sme si chobotnice a ako dezert tiramisu. Pri pohľade na skoro prázdny tanier som si pomyslel, že 5 € je veľa, no pri prvom a ďalších sústach som zmenil názor. Tymián ma len utvrdil v tom, že toto bolo delikatesa. Potom tiramisu, no nie týždeň vyležané v chladničke. Chrumkavý spodok, v strede šľahačka a mäkučký vrch poliaty kvapkami kávy. Popri tom všetkom nás obsluhoval čašník na úrovni. Spontánne a bez pretvárky sa nás pýtal, či nám chutí. Pôsobil na mňa naozaj dojmom, že zákazníci mu nie sú ukradnutí.

Druhé prekvapenie – kuchárka, ako sa nám neskôr predstavila táto neopísateľne zaujímavá čiernovláska. Celá v bielom, od hlavy až po päty, i keď na ponožky som jej nevidel 😀 Najprv iba prešla okolo, usmiala sa…neskôr sa pri nás pristavila a začala nám vykladať jej kulinárske umenie. Ako som ju počúval videl som na jej tvári a v očiach radosť ako u malého dievčatka. S nadšením nám rozprávala o všelijakých druhoch jedál. Rozprávala o svojej práci ako o niečom čo by nikdy za nič na svete nevymenila. Doniesla nám domácu zmrzlinu v domácich kornútkoch. Pozvala nás do baru, v ktorom sa vynímali kadejaké fľaše s drahým alkoholom. Pustila hudbu na štýl beach house, a to vo mne umocnilo pocity, že toto je výnimočný večer v neobvykle výnimočnej spoločnosti.

Tretie prekvapenie – za krátko sme boli v spoločnosti jej bratov a bratových kamarátov. Uvoľnená myseľ a atmosféra, ktorá sa dá ťažko popísať. Mal som pocit, že sedím pri ľuďoch, ktorých poznám už dlhú dobu. Škoda len, že nadišiel čas odchodu.

Toto všetko sa udialo za niečo vyše dvoch hodín. Ani tie najlepšie superlatívy nedokážu vyjadriť pocity, ktoré mám z návštevy reštaurácie, z príjemného prostredia a hlavne z personálu. Navštívil som už kopec reštaurácií a nielen tu v Spišskej Novej Vsi, ale aj v iných mestách, no toto som nezažil nikde. Úsmevy, spontánne a nikým nenútené správanie, taktiež atmosféru ktorá tam panovala.

Ak máte prístup k aplikácii STAFFINO, odporučte reštauráciu kamarátom, alebo známym. Ja prístup nemám, preto píšem toto zhrnutie na papier 😀

No slová a papier nikdy nenahradia skutočný zážitok.